Farby jesene, ktoré pristanú aj Vášmu domu

Jeseň patrí medzi najfarebnejšie obdobie roku. Jeho farby rozžiarené slnkom prinášajú pestrosť, teplo ale aj pocit bezpečia. Inšpirujte sa jedinečnými odtieňmi, textúrami a tvarmi tehličkových obkladov BRICKER. Buďte kreatívni a vytvorte si vlastný príbeh s obrazom predstavy Vášho vysnívaného domova. Naše kolekcie farebných odtieňov Vám dávajú slobodu kombinovať a objavovať Váš osobný štýl.

Farby hrajú v našom živote veľmi dôležitú úlohu a to nie len z estetických dôvodov. Rovnako ako ovplyvňujú náš vkus pôsobia aj na našu psychiku. A to až do tej miery, že môžu zmeniť našu náladu, alebo vplývať na naše zdravie. Jednotlivé farebné tóny dokážu navodiť pocit príjemného tepla či naopak chladu. Zvolenie správnych odtieňov je dôležitým krokom pri návrhu nášho budúceho bývania a následnom výbere stavebných materiálov.

Teplé tóny obsahujú červené, oranžové, ružové, hnedé, svetlohnedé a tmavohnedé odtiene, ktoré sa pripisujú zemitým farbám. Dopĺňajú odtiene v prírode a evokujú príjemnú
atmosféru miest zaliatych slnkom. Tehličkové obklady s hrubými, alebo reliefnými textúrami, umocnia prirodzený vzhľad a jedinečný charakter stavebného materiálu akým je tehla.

Aj tehlová farba dokáže prekvapiť.

Prírodná tehlová farba je farbou optimizmu, pozitívnej energie a povzbudenia. Oranžové odtiene dobre pôsobia na srdce a trávenie. Podporujú trpezlivosť, neúnavnosť a vyvolávajú pocit šťastia. Intenzita oranžovej sa skrýva v pomere, v akom je použitá. Existujú desiatky odtieňov tehlovej, cez výrazne svetlé, až po tlmenejšie odtiene jesenných listov. Tmavšie tóny sú výbornou voľbou pre väčšie plochy a stavby projektované v klasickom a konzervatívnom štýle.

Prezlečte dom do hnedých odtieňov, ktoré lákajú svojou eleganciou, ale aj tajomnosťou.

Hnedá je teplá príjemná farba prírody a zeme. Symbolizuje vyrovnanosť, prirodzenosť, praktickosť a komfort. Povzbudzuje racionalitu, mier, zdravú myseľ, dodáva istotu, odvahu a schopnosť stáť pevne nohami na zemi. Dokonalo dotvára pocit tepla, útulnosti, bezpečia domova a zachovania tradície. Je priateľská a nechá vyniknúť všetky farby. Kombináciou svetlých a tmavých tónov tehličkových obkladov docielite prirodzený vzhľad každej steny s vizuálne vyváženým efektom.

Ta správna atmosféra v interiéri – svetlo a pohoda

Vhodná kombinácia farieb a materiálov dotvorí nielen charakter stavby, ale aj interiéru. Tehličková stena oživí každý priestor a dodá mu na originalite. Oranžové, žlté a hnedé farebné tóny obkladových tehličiek vnesú kúsok jesennej prírody aj do vášho domova.

Ak sa vám podarí vhodne zladiť tieto farby, ktoré sa výborne kombinujú
s doplnkami, váš domov bude hrejivý a zároveň trendy.

Späť na zoznam článkov